Rain Bird 7-paikkainen sarja: Jakotukki kompressorilla, TM2, 2 kaivoa, PE 25
466,19 €
466,19 €
Pe, 9 loka - ti, 13 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
7-asemainen kastelusarja Rain Bird ESP-TM2 I8 -ohjaimella
Varmista puutarhasi optimaalinen kastelu tällä Rain Bird -sarjalla. Tämä sarja, joka on varustettu edistyneellä ESP-TM2 I8 -ohjaimella ja kestävillä Rainworks Standard -kaivoilla, mahdollistaa viheralueidesi kastelun helpon ja tehokkaan hallinnan.
Tuotteen tärkeimmät ominaisuudet:
❇️ESP-TM2 I8 -ohjain: Ainutlaatuinen Rain Bird ESP-TM2 I8 -sisäohjain mahdollistaa kastelun ohjelmoinnin puutarhasi yksilöllisten tarpeiden mukaan. 8-asemaisen ohjauksen ansiosta se tarjoaa tarkan hallinnan jokaisen aseman kasteluun.
❇️Rain Bird HV -jakotukki solenoidiventtiileillä: 7-asemainen jakotukki Rain Bird HV -solenoidiventtiileillä takaa tasaisen ja tehokkaan kastelun puutarhasi jokaisella alueella. Kompressoriliitännällä varustettuna se mahdollistaa järjestelmän nopean ja helpon tyhjentämisen ennen talven tuloa.
❇️Kestävät Rainworks Standard -kaivot: Rainworks Standard -kaivot helpottavat pääsyä keräysjärjestelmään ja solenoidiventtiileihin, mikä mahdollistaa kastelujärjestelmän kätevän huollon ja korjaukset. Niiden kestävä rakenne takaa pitkäaikaisen luotettavuuden.
❇️Keräilijä on suunniteltu asennettavaksi 25 mm:n halkaisijaltaan olevaan PE-putkeen. Muista huutokaupoistamme löydät sarjan 20 ja 32 mm:n putkelle.
Varmista optimaalinen kastelu Rain Birdillä!
ESP-TM2 kasteluohjain: Yksinkertainen, joustava, luotettava
Etsitkö luotettavaa kasteluohjainta puutarhaasi tai nurmikollesi?
Silloin Rain Bird ESP-TM2 on täydellinen ratkaisu tarpeisiisi. Tämä yksinkertainen, joustava ja luotettava ohjain on suunniteltu kotikäyttöön, ja se tarjoaa paitsi mukavuutta myös vedensäästöä.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- ☑️Yksinkertainen ja käytännöllinen vedensäästö: ESP-TM2-ohjain käyttää Rain Birdin "Älykästä vedenkäyttöä" -strategiaa tehokkaaseen ja vettä säästävään kasteluun. Näin voit hoitaa puutarhaasi ja samalla vähentää vedenkulutusta.
- ☑️3 ohjelmaa ja 4 aloitusaikaa: Käytettävissä on kolme kasteluohjelmaa, ja jokaiselle ohjelmalle voi asettaa jopa neljä eri aloitusaikaa. Tämä antaa sinulle joustavuutta mukauttaa kasteluaikataulusi maisemasi erityistarpeisiin.
- ☑️Helppokäyttöinen: Kestävässä ESP-TM2-ohjaimessa on erittäin intuitiivinen ohjelmointiliittymä, joten sen käyttö on helppoa jopa ensikertalaisille.
- ☑️Päivitettävissä WiFi-yhteydellä: Jos haluat päivittää kastelujärjestelmäsi entisestään, voit päivittää ESP-TM2:n WiFi-yhteydellä asentamalla uuden LNK2 WiFi -moduulin. Näin voit etäohjata järjestelmää älypuhelimella tai tabletilla ilman, että koko laitetta tarvitsee vaihtaa.
- ☑️EPA WaterSense -sertifioitu: Lisäämällä LNK2 Wi-Fi -moduulin ja WR2-sadetunnistimen voit päivittää ohjaimesi älykkääseen SMART-versioon, jolla on EPA WaterSense -sertifiointi, mikä vahvistaa sen vedensäästötehokkuuden.
7-paikkainen kasteluvesikeräin - Rain Bird
Ammattimainen kastelujärjestelmä on avain kauniiseen puutarhaan. Rain Bird -sarja takaa kasvien tehokkaan kastelun ilman manuaalista ohjausta.
7-paikkainen keräin solenoidiventtiileillä on täydellinen sarja, joka huolehtii viheralueestasi ja tarjoaa helpon asennuksen ja luotettavan toiminnan.
.Sarjan pääominaisuudet:
❇️Rain Bird 100-HV -magneettiventtiilit (7 kpl):
- Tarkka veden määrän säätö puutarhan jokaisessa osassa.
- Optimaalinen rakenne pitkäaikaiseen käyttöön.
❇️Kääntyvät keräysliittimet (7 kpl):
- Joustavat liitännät magneettiventtiilien ja PE-putken välillä.
- Helppo järjestelmän konfigurointi kastelu.
❇️Liittimet 25-1``M ulkokierre (9 kpl):
- Niitä käytetään sarjan elementtien ongelmattomaan liittämiseen.
❇️Liittimet 25-1``F sisäkierre (1 kpl):
- Mahdollistaa erilaisten järjestelmäelementtien joustavan liittämisen.
❇️Kompressoriliitäntä:
- Varmistaa järjestelmän nopean ja tehokkaan puhalluksen ennen talven alkua.
Lisätietoja:
- Liittäminen PE-putkelle, jonka halkaisija on 25 mm.
- Sopii erilaisiin puutarhojen ja viheralueiden kokoonpanoihin.
Säästä aikaa ja energiaa investoimalla hyväksi havaittuun järjestelmään Rain Bird -sarja varmistaa, että puutarhasi on aina hyvin hoidettu ja vihreä. keidas.
Tutustu muihin huutokauppoihin, joista löydät erilaisia kastelujärjestelmiä puutarhaasi.
Koko keräimen kokoaminen ei vaadi työkaluja! Tarvitset vain omat voimasi :)
⚡ Jakotukki tulee koota yllä olevan kuvan kaavion mukaisesti.
⚡Solenoidiventtiilien ja lähtöliittimien väliset kierreliitännät sekä solenoidiventtiilit ja jakotukin T-liittimet tulee suojata teflonilla, eli kääri ne mukana tulevalla teflonteipillä, noin 16 kierrosta jokaisen kierreliittimen ympärille.
⚡Kompressoriliitäntä on jo teflonpinnoitettu meillä!! Kiristä se vain kokonaan.
⚡Annamme sinulle ILMAISEKSI teflonteipin, jota tarvitaan jakotukin suojaamiseen mahdollisilta vuodoilta!!
HUOMIO!! Keräimissä käytettävät keräinliittimet (t- ja mutkakappaleet) ovat aina samalta yritykseltä (Tavlit, Irritec tai Elysee - saatavuudesta riippuen)
Jokainen keräin koostuu saman yrityksen T- ja mutkakappaleista!!
RainWorks Standard sähköventtiilikaivo - Luotettavuus ja toimivuus yhdessä!
Etsitkö luotettavaa sähköventtiilikaivoa kastelujärjestelmällesi? Tämä on RainWorks Standard -magneettiventtiilillä varustettu viemärikaivo - tunnetun yrityksen tuote, joka yhdistää vankan rakenteen ja helppokäyttöisyyden.
Tärkeimmät ominaisuudet:
⭐Jopa 4 magneettiventtiiliä:
- Viemärikaivo on suunniteltu käyttämään jopa 4 magneettiventtiiliä, mikä mahdollistaa puutarhasi kattavan kastelun hallinnan.
⭐Mukava kahva kannessa:
- Viemärikaivon kannessa on mukava kahva, joka voidaan kiinnittää ruuvilla vahingossa tapahtuvan avaamisen estämiseksi avaaminen.
⭐Alkuperäinen tuote, korkea laatu:
- Kauko on tunnetun valmistajan RainWorksin valmistama, mikä takaa luotettavuuden ja kestävyyden.
Tekniset parametrit:
- Kannen mitat: 400x275mm
- Pohjan mitat: 520x390mm
- Kaukon korkeus: 325mm
Paino, kilo
0
Tuotenro
05906c5b-c0f2-5c85-a57e-dbf9389f7cf1
Tekniset tiedot | |
|---|---|
valmistajan_nimi | Gardeno |
Kunto | Uusi |
Mark | Gardeno |
Rain Bird 7-paikkainen sarja: Jakotukki kompressorilla, TM2, 2 kaivoa, PE 25
466,19 €
466,19 €
Pe, 9 loka - ti, 13 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja