Ilmainen toimitus yli 29 €
Ilmainen toimitus yli 29 €
Asiakaspalvelu
Everything is F*cked (Kirja / Pokkari)
-2 %

Everything is F*cked (Kirja / Pokkari)

24,31 €

24,31 €

Aiempi alin hinta

24,79 €

Muutama jäljellä

Pe, 30 loka - to, 5 marras


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja


Tuotteen kuvaus

Kansainvälisen megamenestyksen \"The Subtle Art of Not Giving A F*ck\" kirjoittajalta tulee vastaintuitiivinen opas toivon ongelmiin. Elämme mielenkiintoista aikaa. Materiaalisesti kaikki on paremmin kuin koskaan – olemme vapaampia, terveempiä ja varakkaampia kuin kukaan ihminen historiassa.

Silti kaikki tuntuu olevan korjaamattomasti ja hirveästi pilalla – planeetta lämpenee, hallitukset epäonnistuvat, taloudet romahtavat, ja kaikki ovat jatkuvasti loukkaantuneita Twitterissä. Tällä hetkellä historiassa, kun meillä on käytössämme teknologiaa, koulutusta ja viestintää, joista esi-isämme eivät edes unelmoineet, niin monet meistä palaavat ylitsevuotavaan toivottomuuden tunteeseen. Mitä tapahtuu? Jos joku voi nimetä nykyisen pahoinvointimme ja auttaa korjaamaan sen, se on Mark Manson.

Vuonna 2016 Manson julkaisi kirjan \"The Subtle Art of Not Giving A F*ck\", joka loistavasti muotoili modernia elämää läpäisevän jatkuvan, matalan tason ahdistuksen. Hän osoitti meille, että teknologia oli tehnyt liian helpoksi välittää vääristä asioista, että kulttuurimme oli vakuuttanut meidät siitä, että maailma oli meille jotain velkaa, vaikka se ei ollut – ja mikä pahinta, että moderni ja raivostuttava halumme löytää aina onnellisuus vain teki meistä onnettomampia. Sen sijaan otsikon \"hienovarainen taito\" osoittautui rohkeaksi haasteeksi: valita oma kamppailusi; kapeuttaa ja keskittyä ja löytää kipu, jota haluat kestää.

Tuloksena oli kirja, josta tuli kansainvälinen ilmiö, myyden miljoonia kappaleita maailmanlaajuisesti ja nousten ykkössijalle 13 eri maassa. Nyt, kirjassa \"Everything Is F*cked\", Manson kääntää katseensa yksilön väistämättömistä virheistä ympäröivän maailman loputtomiin onnettomuuksiin. Hyödyntäen psykologista tutkimusta näistä aiheista sekä ajatonta viisautta filosofeilta kuten Platon, Nietzsche ja Tom Waits, hän analysoi uskontoa ja politiikkaa ja epämukavia tapoja, joilla ne ovat alkaneet muistuttaa toisiaan.

Hän tarkastelee suhteitamme rahaan, viihteeseen ja internetiin, ja kuinka liikaa hyvää voi psykologisesti syödä meidät elävältä. Hän uhmaa avoimesti uskon, onnen, vapauden – ja jopa toivon itsensä – määritelmiämme. Manson tarttuu meihin kauluksesta ja haastaa meidät olemaan rehellisempiä itsellemme ja yhteydessä maailmaan tavoilla, joita emme luultavasti ole aiemmin harkinneet, käyttäen tavallista oppineisuutensa ja \"mistä hitosta tuo tuli\" -huumorinsa sekoitusta.

Se on toinen vastaintuitiivinen matka sydämemme kivun ja sielumme stressin läpi. Yksi suurista moderneista kirjailijoista on tuottanut toisen kirjan, joka asettaa agendan vuosiksi eteenpäin.

MUUTA:
Mediatyyppi: Kirja
Sidontatyyppi: Pokkari
Kirjailija: Mark Manson
Kustantaja: Harper Collins USA
Kieli: Englanti
Sivumäärä: 273 sivua
Mitat (lxkxs): 132x202x16 mm
Paino: 230 grammaa
Kuvitettu: Ei

Viivakoodi: 9780062956569
SKU: 752337

Tuotenro

63c4c280-c22e-5e47-8d4d-8b5e509659aa

Everything is F*cked (Kirja / Pokkari)

24,31 €

24,31 €

Aiempi alin hinta

24,79 €

Muutama jäljellä

Pe, 30 loka - to, 5 marras


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja