Hathor 793 häikäisysuojattu IP55-säteilylämmitin
751,11 €
751,11 €
Pe, 16 loka - ti, 20 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
HATHOR 793 LGW (VÄHÄHÄIKÄISY) MO-EL 6kW 6000W VALKOINEN
AVOIMIIN JA SULJETTUIHIN TILOIHIN JULKISISSA PAIKOISSA. TEHTAAT-KIRKOT-AUTOTALLIT-RAVINTOLAT, AUTOTALLIT, AUTOMAALIPAJA
MAAILMAN JOHTAJAN TUOTE __HtM1P14CEhO1D3R__ SÄTEILYLÄMMITYSTEOLLISUUDESSA
MO-ELIN
EDUT:
IP55 (VESI- JA PÖLYSUOJAUS)
- KÄYTTÖALUE: 20M2
- SERTIFIKAAT: CE, IMQ, PATENTTI MO-EL
- INFRAPUNAKVARTSILAMPPU VOLFARIKUITU
- VÄHÄINEN HÄIKÄISY (MATALA VALONVOIMAKKUUS - 7 luksia)
- TAATTU TEHOKKUUS
- MODERNI
- MONIPUOLINEN KÄYTTÖ
- ITALIALAINEN MERKKI
- ELEGANTTI ULKONÄKÖ
- VÄLITÖN LÄMPÖVAIKUTUS
- TARKOITETTU JATKUVAAN KÄYTTÖÖN
- KUIVA LÄMPÖ ILMAN KOSTEUTTAA
- Hathor 793LG -säteilylämmitin (Low Glare -sarja)
SUUREAT TILAT JA TEHOKKUUS
Italialaisen MO-EL-yrityksen Hathor 793 Low Glare -säteilylämmitin on varustettu kolmella infrapunalampulla, joiden kokonaisteho on 6 kW. Tämä lämmityslaite lämmittää 20 m2:n alueen sekunnin murto-osassa. Lämmitin on valkoinen ja sitä on saatavana kolmella eri teholla - 2 kW:sta 6 kW:iin.
KORKEA TEHOKKUUS ILMAN VALON VAIKUTUSTA
LOW GLARE -versio on vähän valoa heijastava lamppu, jonka ansiosta se ei häiritse valaistusta avoimilla julkisilla paikoilla.
Hathor 793 LOW GLARE WHITE
on teollisuuskäyttöön tarkoitettu sähköinen infrapunalämmitin. Tämän lämmittimen etuna on, että siinä on huippumoderni hehkulanka, jonka valonläpäisykyky on alhainen – vain 7 luksia. Low Glare -teknologia yhdistää erittäin tehokkaan infrapunalämmön erinomaiseen valonvaimennukseen tilassa. Tämä säteilylämmittimissä käytetty ratkaisu on markkinoiden menestynein. Laite voidaan asentaa seinälle tai kattoon, ja se korvaa onnistuneesti muut lämmitystyypit. Tämän säteilylämmittimen toimintaan eivät vaikuta suuret ilmavirrat, joten laite voidaan asentaa tiloihin, joissa on avoimet ikkunat ja vetoa. Sen korkea lämmitysteho mahdollistaa sen asentamisen poispäin lämmityspinnasta seinällä tai katossa, jolloin Hathorin käyttöä voidaan tehdä erittäin suurissa tiloissa. Tämä säteilylämmitin sopii siksi parhaiten korkeisiin teollisuustiloihin, kuten tuotantolinjojen lämmitykseen tai maalattujen autojen kuivaamiseen.
Lämmittimen tekniset parametrit:
Mitat millimetreinä - 515x496x313
- Paino - 3 kg
- Virtalähde - 380-415V~50-60Hz
- Kokonaisvirrankulutus - 6kW
- Toiminta-alue m2 - 20
- Suojausluokka - IP55
- Valmistuspaikka - Italia
- Valmistaja - MO-EL
- Symboli - 793LGW
- Emissiospektri - IR-A
- Sertifikaatti - CE, IMQ, IP55
- Valon väri - Vähäinen häikäisy, kulta
Paino, kilo
5.9
Tuotenro
02fa8609-f2d1-5047-9e51-286d3cc05245
Hathor 793 häikäisysuojattu IP55-säteilylämmitin
751,11 €
751,11 €
Pe, 16 loka - ti, 20 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja