Jauhettu kahvi suklaa-minttu minttu suklaassa 1 kg Green Touch
43,92 €
43,92 €
Ke, 16 syys - pe, 18 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tämän kahvin perustana ovat pavut 100% arabica, jotka ovat peräisin maailman parhaista kahvialueista, kuten Parana Brasiliassa, Junin Perussa, Montecillos Hondurasissa ja Bugisu Ugandassa.
kahvilaji: jauhettu
Kahvi suklaa-minttumaustaisella
Tutustu virkistävään yhdistelmään kahvissa 100% arabica tuotteelta Green Touch maustettuna suklaa-mintulla! Tämä ainutlaatuinen sekoitus yhdistää syvän suklaan aromatin virkistävään minttunottiin, luoden ideaalin makujen harmonian. Intensiivinen suklaa, rikottu kevyellä minttisävyllä, on ehdotus, joka lisää energiaa ja virkistää aisteja.
Jokainen tämän kahvin kuppi on hetki lepoa, joka tuo sinulle uuden annoksen energiaa. Loistava haasteisiin täynnä oleviin aamuihin ja iltapäivän taukoihin, kun tarvitset hetken virkistystä. Green Touch - anna itsellesi hetki tuoreutta jokaisella kulauksella!
Ainesosat: kahvi (arabica 100%) 98%, aromi 2%.
paino: 1 kg
- kahvilaji: jauhettu
- pakkauksen tyyppi: flat bottom -pakkau
Keskimääräinen paahtoaste korostaa ideaalista tasapainoa intensiteetin (3/5), alhaisen happamuuden (2/5), keskimääräisen makeuden (3/5) ja miellyttävän katkeruuden (3/5) välillä, luoden harmonisen kokonaisuuden.
Nauti aromista, joka vie sinut poikkeuksellisten makujen maailmaan ja tekee arkisesta kahvinjuontirituaalista vieläkin erityisemmän.
Meidän makuyhdistelmämme on takuu ainoastaan korkeimman laadun turvallisista öljyistä.
100% arabica -sekoitus, eli meidän makukahvimme sydän
- alkuperämaa: Brasilia, Peru, Honduras, Uganda
- alueet: Parana, Junin, Montecillos, Bugisu
- viljelykorkeus: 800-1350 m merenpinnan yläpuolella
- käsittelymenetelmä: märkäkäsittely / luonnollinen
Peruskahvin profiili:
- 3/5 makuintensiteetti
- 3/5 makeus
- 2/5 happamuus
- 3/5 katkeruus
- 3/5 paahtoaste
Idealinen sekoitus maustetuille kahville
Esittelemme huimaa makukahvisarjaa, vuosien työn ja kokemuksen tulosta. Kahvit on valmistettu ainutlaatuisesta koostumuksesta tarkistettuja 100% arabica -pavuista.
Tämä hienostunut sekoitus on erinomainen perusta eri maustetuille kahville. Brasilialaisten pavujen perusta antaa harmoniaa ja pehmeyttä. Kokonaisuutta täydentävät pavut mm. Perusta, Hondurasista ja Ugandasta, joten syntyy hienostunut koostumus alhaisella happamuudella, keskimääräisellä intensiteetillä ja tasapainoisella makeuden ja katkeruuden maulla.
Kahvi valmistettu intohimolla.
Suositellut menetelmät maustetun kahvin valmistamiseen:
Käyttö automaattisissa kahvinkeittimissä
Maustetut kahvit voidaan valmistaa automaattisissa kahvinkeittimissä, mutta on tärkeää, että aromi on täysin imeytynyt ja pavun pinta on matta. On kuitenkin oltava varovainen, koska aromit voivat kerääntyä kahvinkeittimeen, mikä voi johtaa myllyn kivien tukkeutumiseen tai jopa vaurioitumiseen.
Tästä syystä ei suositella usein käyttämään maustettuja kahveja automaattisissa kahvinkeittimissä.
Flat bottom -pakkau
- valmistettu paksusta alumiinista ja päällystetty paperikerroksella
- poikkeuksellinen painatus paperikerroksella makun visualisoinnilla
- pussi sisältää venttiilin*
- pakkauksessa on sivunauha, joka on sinetöity
- ammattimainen pakkau korkealla barrieroivuudella
Mitat
- korkeus ~330 mm
- leveys ~150 mm
- syvyys ~100 mm
*Venttiili kahvipussissa on tarkoitettu hiilidioksidin poistamiseen, joka vapautuu luonnollisesti tuoreesti paahdetusta kahvista, samalla estäen ilman pääsyn sisälle. Täten kahvi säilyttää tuoreutensa, arominsa ja makunsa ilman riskiä pakkauksen paisumisesta tai repeämisestä.
Paino, kilo
1.3
Tuotenro
0b0c2979-7ec1-513a-9439-5b4b4f26e9c5
Jauhettu kahvi suklaa-minttu minttu suklaassa 1 kg Green Touch
43,92 €
43,92 €
Ke, 16 syys - pe, 18 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja