
POLYURETAANI joustaville muoteille Ekopur-40A 12 kg
154,71 €
154,71 €
Aiempi alin hinta
156,18 €
To, 8 loka - ma, 12 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Kaksikomponenttinen muottipolyuretaani muotinvalmistukseen, jolla on alhainen lujuus mutta enemmän joustavuutta!!!
AbForm Ekopur-40ATarvitsee lyhyen kovettumisajan. Valmiiden muottien joustavuus vaihtelee.
Kipsituotteiden muottien valmistus:
- kuviot
- elementit
- kipsistukko
- julkisivulaatat
- 3D-kipsilevyt
- betonileimasimet
Ominaisuudet:
- kovuus SHORE 40A,
- sekoitussuhde polyoli / isosyanaatti 2,5 : 1 painon mukaan, A = 8,5 kg, B = 3,5
- väri – Lime,
- geeliytymisaika 2–10 minuuttia.
Polyuretaanin käyttöohjeet
AbForm Ekopur-40A
1) Päällystä päämalli ja muotin seinät kolme kertaa rasvalla tai tavallisella parkettilakalla ja maalaa se värittömällä kenkävahalla. Kuivaa vaha sitten kuumalla hiustenkuivaajalla;
2) Kuumenna komponentit +25 asteeseen (lämmittimen lähellä), sekoita kanisteri huolellisesti komponentin A kanssa erikseen (se on limenvärinen), komponentit 2,5:1 painon mukaan (A:B = 2,5:1) sekoita käsin lastalla noin 2–5 minuuttia, jotta ilmakuplia ei muodostu paljon.
3) Kaada sekoitetut komponentit 3–4 mm paksuiseksi kerrokseksi perusmallin päälle ja kuivaa kuivausrummulla ilmakuplien vapauttamiseksi, murra koko rakenne ja tamppaa se pöydälle. 10 minuutin kuluttua lisää koko muotti uuteen vaivaavaan polyuretaanijärjestelmään.
4) Aseta lämpimään paikkaan +25 asteen lämpötilaan 24 tunniksi. Pura sitten malli muotista.
Ennen muotinvalmistuksen aloittamista malli tulee suojata huolellisesti irrotusvahalla, joka estää muotinvalmistusmateriaalin (silikonin tai polyuretaanin) tarttumisen mallin pintaan.
Irrotusvaha Tarttumaton erotusaine silikoneille ja polyuretaaneille 100 mlTuotenro
d6fc9570-6630-55da-8f59-5eb1d2ff98cb
POLYURETAANI joustaville muoteille Ekopur-40A 12 kg
154,71 €
154,71 €
Aiempi alin hinta
156,18 €
To, 8 loka - ma, 12 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja