RAFAEL CB-4 13 mm galvanoidut lankakiinnikkeet PP PET -nauhoille 1000 kpl
47,50 €
47,50 €
Aiempi alin hinta
47,74 €
To, 1 loka - ma, 5 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
CB-4 13 mm:n a`1000 soljet (lanka)
CB-4 13 mm:n lankasoljet ovat ammattimaisia kiinnittimiä vannehihnojen kiinnittämiseen - myydään 1000 kappaleen irtotavaranauhojen pakkauksissa.
Jokainen solki on valmistettu 2,8 mm paksusta teräslangasta ja päällystetty sinkkikerroksella, joka suojaa metallia tehokkaasti korroosiolta myös pitkäaikaisessa kosketuksessa kosteuden kanssa. 13 mm:n työleveys varmistaa vanteen tukevan otteen ja minimoi liittimen liukumisen kuormituksen aikana.
CB-4-soljet sopivat 12–13 mm leveille PP-, WG-, GW- ja PET-vannehihnoille ja vaativat vakiovanteenkiristimen käytön. Ne sopivat sovelluksiin, jotka vaativat pakkausten, nippujen tai kuormalavojen nopeaa, toistettavaa ja mekaanisesti vahvaa vannehtimista.
Pakkaus sisältää 1000 kappaletta käyttövalmiita solkia. Tuote on uusi, Profil-merkiltä ja siinä on valmistajan koodi Z/DR/CB4/1000.
TEKNISET TIEDOT:
- Malli: CB-4
- Merkki / Valmistaja: Profil
- Valmistajan koodi: Z/DR/CB4/1000
- EAN: 5904107175294
- Lukituksen leveys: 13 mm
- Langan paksuus: 2,8 mm
- Materiaali: sinkitty teräslanka
- Suojapinnoite: sinkitty
- Sopii teipille (tyyppi): PP, WG, GW, PET
- Sopii teipille (leveys): 12–13 mm
- Määrä pakkauksessa: 1000 kpl
- Pakkauksen paino: 12 kg
- Kunto: Uusi
- Valmistusmaa: —
TUOTTEEN KUVAUS:
CB-4-kiinnikkeet on valmistettu teräslangasta, jonka halkaisija on 2,8 mm ja joka on muotoiltu siten, että varmistetaan liitoksen vakiomuoto ja toistettava geometria. Tarkka työstö takaa soljen turvallisen istuvuuden kiristimessä ja tasaisen puristuksen vannenauhaan ilman muodonmuutosriskiä käytön aikana.
Koko langan pinta on peitetty elektrolyyttisesti levitetyllä sinkkikerroksella, joka luo korroosionestokerroksen, joka kestää kosteutta, öljyjä ja varastointiolosuhteita. Tämä varmistaa, että soljet säilyttävät mekaaniset ominaisuutensa pitkiä varastointiaikoja, jopa lämmittämättömissä varastoissa tai korkeissa kosteustasoissa.
CB-4-profiili on yksi yleisimmistä standardeista teollisessa pakkausteollisuudessa. 13 mm:n työleveys ja koukun geometria ovat yhteensopivia PP- ja PET-vanteille suunniteltujen manuaalisten ja pneumaattisten kiristimien vaatimusten kanssa. Yhteispakkaus 1000 kappaletta helpottaa työpaikan organisointia ja vähentää täydennysten tarvetta intensiivisen tuotannon aikana.
TUOTTEEN KÄYTTÖKOHDE:
CB-4 13 mm:n solkia käytetään kaikkialla, missä kuormia on tarpeen kiinnittää pysyvästi teipillä. Varastoissa ja jakelukeskuksissa niitä käytetään lavoille pinottujen pakkausten, putkinippujen, teräsprofiilien ja pahvilaatikoiden kiinnittämiseen. Yhteensopivuus 12–13 mm leveiden PP- ja PET-vanteiden kanssa tekee niistä sopivia valtaosalle logistiikassa käytettävistä vannehtimisjärjestelmistä.
Valmistuslaitoksissa ja sahoilla CB-4-solkia käytetään kuljetusta varten valmisteltavien lautojen, puutavaran ja metallikomponenttien vannehtimiseen. Sinkitty pinnoite suojaa liitintä ruosteelta, mikä on erityisen tärkeää vannehdettaessa vedelle altistuvia tai ulkona varastoituja materiaaleja.
1000 kappaleen pakkaus on ratkaisu yrityksille, joilla on voimakas tavaranvaihto – rakennusalan tukkukauppiaille, huolitsijoille sekä puun ja metallin jalostuslaitoksille. Soljet ovat yhteensopivia 13 mm:n hihnoille tarkoitettujen standardien manuaalisten ja pneumaattisten kiristimien kanssa, mikä tekee niistä täydentäviä olemassa olevia pakkauslinjoja ilman työkalujen vaihtamista.
Käyttöohjeet
CB-4-soljet kiinnitetään 12–13 mm:n levyisille hihnoille (PP, PET, WG tai GW) tarkoitetulla vannekiristimellä. Ennen työn aloittamista varmista, että työkalu on säädetty oikein käytettävän hihnan paksuudelle.
Säilytä solkia kuivassa paikassa, poissa aggressiivisista kemikaaleista, jotta galvanoitu pinnoite säilyttää suojaavat ominaisuutensa pitkään koko käyttöiän ajan.
Paino, kilo
0
Tuotenro
dd31a0fc-6427-56f1-b84f-f53c72853037
RAFAEL CB-4 13 mm galvanoidut lankakiinnikkeet PP PET -nauhoille 1000 kpl
47,50 €
47,50 €
Aiempi alin hinta
47,74 €
To, 1 loka - ma, 5 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja