Ilmainen toimitus yli 29 €
Ilmainen toimitus yli 29 €
Asiakaspalvelu
Saponificio Varesino Morado parranajosaippua
-1 %

Saponificio Varesino Morado parranajosaippua

60,79 €

60,79 €

Aiempi alin hinta

61,17 €

Muutama jäljellä

To, 1 loka - ma, 5 loka

Kotiinkuljetus


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja


Tuotteen kuvaus

Saponificio Varesino Morado 4.3

Parranajosaippua

(150 g pakkaus)

Italialainen Saponificio Varesino -saippua sisältää purppuramaissiuutetta (Morado) yhdistettynä 4.3-reseptin ominaisuuksiin ja maitoproteiinien lisäykseen tekevät uusimmasta luomuksestamme kiistattoman huipun suojan, sileyden ja vaahtoavuuden suhteen.

100 % kasviperäinen parranajosaippua, palmuöljytön. Vain kasviöljyjä, mukaan lukien 50 % kookosöljyä. Korkealaatuinen saippua, jolla on poikkeuksellisen vaahtoavat ja kosteuttavat ominaisuudet.

Kiehtova, vahva ja pitkäkestoinen maskuliininen tuoksu, jolle on ominaista puinen ja meripihkan sävy. Päätuoksussa on sitrushedelmien, bergamotin ja mandariinin, tuoksu, joka korostaa laventelin, mintun ja inkiväärin aromaattista ja mausteista sydäntuoksua. Pehmeät santelipuun, meripihkan ja sammaleen pohjatuoksut saavat säestyksensä vaniljan makeudesta ja kevyestä tupakan vivahteesta.

Tuoksu:

Päätuoksu – sitrushedelmät, bergamotti ja mandariini
Sydäntuoksu – laventeli, minttu ja inkivääri
Pohjatuoksu – santelipuu, vanilja, meripihka
Tälle parranajosaippualle ominaisimpia ainesosia ovat:

Viinirypäleen siemenöljy kosteuttaa ja pehmentää ihoa. Se antaa iholle silkkisen tunteen, ei jätä rasvaista tunnetta ja imeytyy helposti ihoon.
Risiiniöljy (parantaa liukua parranajon aikana)
Manna (voimakkaasti pehmentävä)
Illipe-voi (ehkäisee ja torjuu ihon kuivumista, kosteuttaa pitkäkestoisesti ja palauttaa sen kimmoisuuden)
Macadamiaöljy (tunnetaan luonnollisesta aurinkosuojakertoimestaan "SPF" - ihon suojaamisen lisäksi auringolta se myös kosteuttaa ja uudistaa)
Vaahdon valmistusohjeet:

Saippuan maksimaalisen tehon saavuttamiseksi:

Peitä saippuan pinta ohuella kerroksella lämmintä vettä muutaman minuutin ajan.
Upota parranajosuti veteen ja kastele se hyvin,
kaada sitten ohut kerros vettä pakkauksesta,
ja aloita sitten vaahdon valmistus (20-30 sekuntia) kasvoillesi tai upokkaaseen

Osta nyt ja tutustu ainutlaatuiseen ja täysin uuteen tuoksuun Saponificio Varesino -tuotemerkki.

Ainesosat: Natriumkokoaatti – Kaliumstearaatti – Natriumkokoyyli-isetionaatti – Natriumrypsiöljy – Natriumauringonkukansiemenöljy – Aqua (vesi) – Galaktoarabinaani – Ricinus Communis (risiini)öljy – Fraxinus Ornus (mannasuhka) -uute – Shorea Stenoptera -siemenvoi – Macadamia Ternifolia -siemenöljy – Sakkaroosikokoaatti – Parfum (tuoksu) – Butyrospermum Parkii (sheavoi) – Prunus Amygdalus Dulcis (manteli)öljy – Oryza Sativa (riisitärkkelys) – Ksantaanikumi – Copernicia Cerifera (karnaubavaha) – Glyseriini – Cera Alba – Steariinihappo – Tokoferyyliasetaatti – Vitis Vinifera (viinirypäle)siemenöljy – Sitruunahappo – Heksyylikinnamaali – Limoneeni.

Paino, kilo

1.0

Tuotenro

afad3300-6359-5cb7-9e15-ad873ecc8ab6

Saponificio Varesino Morado parranajosaippua

60,79 €

60,79 €

Aiempi alin hinta

61,17 €

Muutama jäljellä

To, 1 loka - ma, 5 loka

Kotiinkuljetus


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja