

StudioKing Conical Snoot SK-CS95 for 9.5 cm Studio Flash
70,00 €
70,00 €
Ma, 12 loka - pe, 16 loka
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
StudioKing SK-CS95 on kartiomainen snoot studiosalamalaitteille, joiden halkaisija on 9,5 cm. Siksi lisävaruste sopii muun muassa Falcon Eyes SS -sarjan ja Linkstar MT -sarjan studiosalamalaitteisiin (katso valinnaiset lisävarusteet). Siinä on vakiona hunajakennoristikko, jonka avulla voit antaa nippuvalaisimille entistä enemmän hallintaa. Neljän värisuodattimen (punainen, keltainen, vihreä ja sininen) avulla voit lisätä kuvaasi tiettyä hehkua.
Millä studiosalamayksiköillä voin käyttää kartiomaista snootia?
SK-CS95:tä voi käyttää kaikkien studiosalamalaitteiden kanssa, joiden kotelon ulkohalkaisija on 9,5 cm. Esimerkiksi Falcon Eyes SS-200D tai Linkstar MT-250D; nämä ovat valinnaisesti saatavilla. Tämän setin mukana saat adapterin. Liu'utat tämän studiosalamalaitteen rungon ympärille. Säätöruuvin avulla kiinnität sen tukevasti paikoilleen.
Sovellus StudioKing Conical Snoot SK-CS95
Tämä kartiomainen snoot on erittäin hyödyllinen työkalu muotokuvaajille, koska voit helposti niputtaa ja sijoittaa valon. Voit käyttää sitä esimerkiksi hiusvalon luomiseen. Tämä luo ikään kuin kapean, niputetun valonlähteen, jolla valaistat kohteen taustasta luoden syvyyttä. Voit myös käyttää snootia taustavalona, kun kuvaat tuotteita tai ruokia.
Tuotenro
d611ddf7-cecd-51f0-b06b-d01217929d7f
StudioKing Conical Snoot SK-CS95 for 9.5 cm Studio Flash
70,00 €
70,00 €
Ma, 12 loka - pe, 16 loka
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja