

Tiivistyspasta monipakkaus 50 g vettä, GAS unipak
19,76 €
19,76 €
Ke, 14 loka - pe, 16 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tiivistystahna kierreliitoksiin vesi/kaasu 50G, valmistaja unipak
RIM TUOTENUMERO 5526008
Yleismallista Multipak-tahnaa käytetään metalliputkien kierteiden tiivistämiseen yhdessä hampun kanssa. Multipak-tahnaa käytetään kuuman ja kylmän juomaveden, kaasun ja keskuslämmitysjärjestelmissä. Hamppukankaalla kääritty kierre tulee päällystää tahnakerroksella ja kiristää tiukasti, jotta syntyvä liitos on välittömästi käyttökelpoinen. Tahna tiivistää liitoksen lisäksi ja mahdollistaa helpon avaamisen myös pitkien aikojen jälkeen. PZH:n (National Institute of Hygiene) hyväksyntä. Käyttö: Multipak on vaaleanharmaa tiivistystahna. Tahnan pääainesosat ovat luonnossa esiintyvät mineraalit, parafiiniöljy ja vesi. Kaikki tuotannossa käytetyt ainesosat on hyväksytty lisäaineiksi, joita voidaan käyttää elintarviketeollisuudessa.
Multipak-tahnaa käytetään yhdessä touvin kanssa kierteitettyjen liitosten tiivistämiseen juomavedessä, keskuslämmityksessä, matalapainehöyry- ja paineilmajärjestelmissä ja vastaavissa.Tätä tahnaa voidaan käyttää myös kaasujärjestelmissä.
Ominaisuudet:
Multipak-tahna yhdessä touvin kanssa tarjoaa ehdottoman tiiviit kierteitetyt liitokset. Liitokset, toisin kuin teflonteipeillä tehdyt liitokset, voidaan säätää (purkaa). Tahna helpottaa liitettyjen elementtien kokoamista ja mahdollista purkamista.
Käyttöohjeet:
Kääri köysi koko kierteen pituudelta ja levitä sitten sopiva määrä tahnaa. Ruuvaa liitos yhteen. Asianmukaisten testien suorittamisen jälkeen liitos voidaan ottaa käyttöön.
Paino, kilo
0
Tuotenro
c40a745b-84c6-55ff-92e3-d3cf67c4f8f7
Tekniset tiedot | |
|---|---|
Kunto | Uusi |
Mark | Unipak |
Tyyppi | tahna |
Tiivistyspasta monipakkaus 50 g vettä, GAS unipak
19,76 €
19,76 €
Ke, 14 loka - pe, 16 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja